?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Дрезден, 13 лютого

Чудові новини про блокування неонаци-маршу у Дрездені нагадали, про те що восени 2009 року їздила до східної Німеччини, у тому числі, до Дрездена, вивчати досвід протидії правому екстремізму. Деякі фото з поїздки викладу.

Напередодні 13 лютого 2009 року німецькі антифашисти звертались з закликом до солідарності й до російськомовних колег. Втім, прикро, що цього року анти-заходи залишились поза увагою в російсько- й українськомовному сегменті онлайн-активізму зокрема. Тож послуговувались лише німецькомовними банерами-)

Такі мої нотатки з нашої зустрічі з паном Крістофом Вілепом, керівником Бюро Фонду Ф. Еберта у Саксонії:

Фотографии в альбоме «Germany, Nov 09» vesny-olga на Яндекс.Фотках(на першому фото пан К. Вілеп поруч з подарованим українцями прапорцем-)

Ситуація у Саксонії щодо правого екстремізму (1), ситуація у Дрездені(2), причини й настрої у німецькому суспільстві (3), заходи з подолання екстремізму.

(1)Три групи-партії у Саксонії НПД (Нац-дем партія ФРН, пан Валеп каже, вони відіграють ключову роль і є серед цих груп найвпливовішими), ДВУ, так звані вільні групи, не політичні партії, угруповання, які дотичні до правого екстремізму. Політпартії претендують і на державне фінансування. Є і прихильники у суспільстві, партія грає на таких почуттях – ворожість до іноземців, серед них є і робітники і лікарі. У партій є й приховані контакти з екстремістськими угрупованнями, політ партії використовують послуги цих груп, їх використовують в якості охоронців на заходах. Ці «активісти» використовують і свастику, тому як правило, вони не є членами партій, бо партії публічно не можуть собі цього дозволити. Вони не є маргіналами, на жаль це явище досить глибоко проникло у суспільство, каже пан Крістоф Валеп. Не слід забувати, що на виборах до Ландтагу Саксонії за НПД 2009 року проголосувало 6 відсотків виборців, хоча 2004 року таких було 9 відсотків. Серед молодих чоловіків 18-24 років кожен 5ий обрав НПД (екзит-поли, соціологічні репрезентативні опитування). Чим вищий рівень освіти, тим менший вісоток виборців у правоекстремістських партій. Тим часом праві екстремісти мають дуже високий рівень представництва у районних радах (крайстагах), на рівні громад, у місцевих радах.

(2) 13 лютого у день бомбардування (американцями та англійцями) у часи Другої світової, неонацисти у Дрездені влаштовують марші. Від 6 до 10 тисяч людей беруть участь у марші. І організовують це так, що юридичними заходами дуже важко впливати. Це дійсно є проблемою, адже у Дрездені ситуація інша, ніж у Лейпцигу чи у Мюнхені, тому що використовуються настрої у громадському суспільстві.

(3) Правий екстремізм, каже пан Вілеп – це загально німецький феномен, але пе у Саксонії є більш помітним, адже є неприкритим, більш схильним до насильства. Одна з причин – високий рівень безробіття, острах зазнати неуспіху по всих соціальних проявах життя. Також не дуже розвиненими є інститути гром. суспільства. Заходи чи робота з молоддю у сільській місцевості не фінансується, це теж є причиною. І відсутність громадського активізму громадського суспільства, бажання щось робити для загального блага, для своєї громади. Причина у Східній Німеччині – відсутність досвіду співжиття з іноземцями, на відміну від Західної Німеччині, тому є й ірраціональні побоювання у суспільстві.

Весь час точиться дискусія стосовно можливої заборони НПД партії, каже Крістоф Вілеп. Соціал-демократи вважають, що слід заборонити.

На моє питання, "що роблять до 9 листопада у Саксонії?", пан Валеп відповів так:

- Дата 9 листопада у суспільній свідомости у Дрездені поступається даті 13 лютого. Треба щоби зрозуміли – якщо будуть згадувати 9 листопада, то може й не буде у Дрездені 13 лютого. У Синагозі місцевій пам’ятна акція проходить щороку до 9 листопада – беруть участь близько 200 осіб.

До речі, Бюро видало у Саксонії брошуру «Роль ЗМІ для подолання правого екстремізму». Думаю, було би добре посібник перекласти й українською мовою.

Й осьо трохи краєвидів - Дрезден, Шверін (замок), Росток (листопад 2009 року)

Фотографии в альбоме «Germany, Nov 09» vesny-olga на Яндекс.Фотках

Latest Month

August 2014
S M T W T F S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Tags

Powered by LiveJournal.com
Designed by chasethestars